Důležité informace pro klienty

čtěte více...

 

Spirální stabilizace

 

Podiatrie

 

Individuální ortopedické stélky do obuvi

 
       
             
 
Spirální stabilizace je ucelenou metodikou pro komplexní regeneraci pohybového systému. Cvičení s elastickým lanem je prevencí, léčbou i kondičním tréninkem.
 
Podiatrie je obor zabývající se studiem nohou a chodidel, jejich komplexní diagnostickou, léčebnou i preventivní péčí.
 
Každá noha je jedinečná a proto potřebuje svou individuální stélku.
 
 
Cvičení nabízí možnost, jak doplnit chybějící přirozený pohyb, navrátit svalům ztracenou harmonii a funkci a vrátit postavu do vzpřímené pozice.
 
Naše nohy jsou základnou celého těla, nosí nás celý život a jejich správnému postavení je potřeba věnovat pozornost.
 

Pečlivě zvolená, natvarovaná a korigovaná stélka pro konkrétní typ nohy nebo vady podporuje postavení nohou v přirozené pozici a zlepšuje jejich funkci. Individuální vložky přizpůsobují sériovou obuv jedinečné morfologii naší nohy a

zajišťují ideální spojení mezi botou a chodidlem.

 
             
 

Regenerační a rekondiční služby

Regenerační a rekondiční služby zahrnují soubor opatření, které vedou k regeneraci pohybového systému a udržení dobré kondice člověka.
 
Regenerační a rekondiční metody nabízí účinnou prevenci mnoha potíží a měly by být součástí pravidelné péče o tělo nejen u sportovců, ale také u lidí přetížených jednostrannou fyzickou námahou nebo sedavým zaměstnáním. Druh a rozsah poskytovaných služeb je volen individuálně dle potřeb klienta.
Provádíme specifické manuální masážní techniky bez použití olejů, které ovlivňují napětí měkkých tkání, fascií, svalů, vazů a kloubů. Tím dochází k uvolnění a podpoře regenerace tkání a jsou vhodnou přípravou pro následné cvičení. V případě potřeby aplikujeme kinesiotejp.
Kompenzační cvičení je zaměřené na odstraňování svalových dysbalancí, uvolnění a protažení napjatých zkrácených svalů a posílení svalů oslabených, zejména trupových a stabilizačních, které jsou potřebné pro správné držení těla a vzpřímený stoj. Vedeme klienta k vědomému a správnému používání těla při běžných denních aktivitách, stání, chůzi, sezení, zvedání břemen apod. Individuálně doporučíme a naučíme zvládat cviky na doma.
V rámci podiatrického poradenství zhodnotíme postavení a funkci nohou a navrhneme vhodná pohybová opatření. Dle potřeby vyhotovujeme individuální stélky do obuvi.