Protetické produkty FORMTHOTICS
 
 

jsou revolučním typem na míru zhotovitelných stélek, které byly vyvinuty profesorem Baycroftem.

 

Stélky Formthotics se vyrábějí zbrušováním bloku polyetylénové pěny do speciálního kapkovitého tvaru. Jejich obrovskou předností je termoplasticita, tedy tvarovatelnost po zahřátí podle nohou a bot klienta. Výsledkem jsou individuální odlitky, které zcela harmonizují s tvarem a funkcí lidské nohy.

 

 

 

Profity stélek Formthotics::

* Zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce. Formthotics "vyplní" mezeru mezi nohou a botou a vytvoří z nich jeden celek. Nedochází k zřetězení obtíží, které se pak projeví bolestmi kolen, kyčlí, bederní, hrudní a krční páteře.

* Chrání nosné klouby (kotníky, kolena a kyčle), a tím zpomalují degenerativní procesy.

* Pomáhají řešit problémy s vbočenými palci u nohou (halluxy), plochonoží podélné i příčné, ostruhy patní, potíže s menisky a kolenními vazy, nestejnou délku končetin.

* Omezují možnost úrazů kotníku a kolene tím, že ideálně podpírají celou plosku nohy, vedou nohu v ose pohybu, zabraňují vychylování nohy v botách zevně i do rotace.

* Svojí pružností tlumí otřesy, šetří Achillovy šlachy a zlepšují činnost žilně-svalové pumpy (zabraňují vzniku křečových žil).

* Urychlují regeneraci po zlomeninách a operacích nohou, kotníku, kolene, plotének.

* Zlepšují sportovní výkony za současného snížení bolestí dolních končetin, odlehčí nohám při brždění (squash, tenis), ulehčují odraz i dopad (atletika, volejbal, basketbal).

* Oddalují únavu dolních končetin, jsou pohodlné a lehké, odstraňují pocit těžkých nohou.

* Uzavřená buněčná struktura stélek zajišťuje celkovou odolnost proti vodě a působí jako termoizolant proti chladu i teplu.

* Formthotics obsahují mezinárodně uznávanou antifungicidní a antibakteriální látku Ultra-Fresh, která zabraňuje množení mikrobů a plísní.

 
 

 

Modelace:

Nejprve se vyjmou původní stélky z vašich bot. Potom se dle podiatrického vyšetření, velikosti vašich nohou, typu činnosti, popř. postižení pohybového aparátu vyberou vhodné stélky a přesně se umístí do bot, kde jsou následně několik minut nahřívány speciálním nahřívacím přístrojem na potřebnou teplotu (70 - 90 o C). Boty s nahřátými stélkami si hned obujete a pevně zavážete. Dále s vámi provedeme několik cviků, při kterých je noha udržována v neutrálním nastavení. Výsledkem je dosažení přesného otisku vašich nohou do stélek. Na základě podiatrického vyšetření se dají termoplastické vložky dále vypodkládat a doupravovat, čímž je možné ovlivnit řadu problémů nohou a celého pohybového aparátu.

 
 

 

Údržba:

Formthotics je snadná. Jednoduše se umyjí mýdlem, jemným kartáčkem a teplou vodou, opláchnou, vysuší ručníkem a vrátí zpět do bot. U některých modelů stélek je potřeba zvýšená ochrana před ostrými předměty (např. kamínky nebo antuka v botách, obouvání pomocí kovové lžíce na boty).

 
 

 

Životnost:

stélek je obvykle 2násobek životnosti standardní obuvi. Snižuje se ale mnoha faktory např. poškozením funkce nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, používáním měkkých modelů stélek, nadváhou. Je závislá i na pravidelné údržbě.